Gőzerővel folyik a kivitelezés

Pásztó Kistérségi Központ Rehabilitációja
ÉMOP-3.1.2/A-2f-2010-0001Pásztó Város Önkormányzata 2010. április 12-én kapta meg az értesítést az Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökségtől a „Pásztó Kistérségi Központ Rehabilitációja” című pályázattal összefüggésben. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Regionális Fejlesztési Programok irányító hatóságának vezetője 705.865.938 forint támogatásra érdemesnek ítélte a projektet. A pályázók által vállalt saját erővel együtt a beruházás fő összege 908.323.332 forint.

Az önkormányzat képviseletében Sisák Imre polgármester és dr. Tasi Borbála címzetes főjegyző 2010. július 2-án Miskolcon aláírta a közreműködő szervezettel a támogatási szerződést. Városunk lakói nap mint nap szembesülhetnek a kivitelezők munkájával. Végre teljesül az a régi vágy, amely a piac teljes átépítését célozta. A piac és környezete megújítására 174.286.000 forint jut, de megújul a Szent Lőrinc Plébánia Templom és a Polgármesteri Hivatal is, amelyre több mint 200 millió forint kerül felhasználásra. A beruházások befejezése 2011. július 1-én történik meg. Szerencsére ez a program a közbeszerzési eljárás megfelelő ütemezése folytán a nyári-őszi időszakban kerül megvalósításra. Városunk lakóitól a közlekedési nehézségekért megértő türelmet kérünk.